2014 Zeynep Tosun Sonbahar-Kış Haute Couture Defilesi

2014 Zeynep Tosun Sonbahar-Kış Haute Couture Defilesi

2014 Zeynep Tosun Sonbahar-Kış Haute

Couture Defilesi

Zeynep Tosun’a ait Haute Couture isimli koleksiyon Hollywood yıldızlarının kırmızı halıda gözler önüne serilen ihtişamından ilham aldı ve özel bir defileyle Avusturya Konsolosluğunda modaseverlerle buluşturuldu.

Ünlü isimlerin katıldığı defilede Hollywood kadınının dinamik ve modern görünümü sofistike bir şekilde modaseverlere sunuldu. Kadınsı görünümü zarif ve bir o kadar da maskülen bir tavırla sunan 2014 Zeynep Tosun Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonundan notlar ise şöyle;

Koleksiyonun Önemli Parçaları

Koleksiyonun önemli parçaları arasında uzun elbiseler, pelerinli elbiseler ve uzun paça pantolonlar, tulumlar öne çıkıyor. Koleksiyonla yaratılmak istenen temaya bakıldığında ise her kadının farklı olmasından esinlenilerek her tasarım farklı bir kadını yansıtıyor. Her ne kadar romantiklik, sıradışılık ve maskülenlik ortak özellik olsa da farklı materyaller her parçada farklı bir kadının zarif havasına bürünüyor.

Koleksiyona Hâkim Olan Renkler ve Desenler

Koleksiyona hâkim olan renkler yağ yeşili, ekru, krem, siyah, altın sarısı, siyah ve uçuk gri olurken, öne çıkan ayrıntılar ise işlemeler, danteller, tel kırma, inci ve taş işlemeleri, el nakışları ve farklı kumaş bileşimleri şeklinde. Geleneksel desenler koleksiyonda modernize edilerek tekrar modaseverlerin beğenisine sunulmuş durumda. Koleksiyonda vintage ögeler de bir hayli baskın yer alıyor.

Koleksiyonda 2014 Saç Trendleri de Tanıtıldı

Defilede modellerin saçları Loreal Paris sponsorluğunda yapıldı. Son zamanların saç modası olan ve birçok ünlünün de kullandığı ombre modası da defilede tanıtıldı. Saç renginde yumuşak geçişler sağlayan ombre saç trendi mankenlere ve taşıdığı koleksiyona ekstra bir romantiklik ve kadınsı tavır verdi.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz