2016’da Farklı Çizgi: Anvelop Etekler

2016’da Farklı Çizgi: Anvelop Etekler

Anvelop detaylar, ünlü tasarımcı Diane Von Furstenberg’in tasarımlarıyla birlikte moda dünyasına giriş yapmıştı. Zaman zaman revaçta olan bu detaylar günümüzde de ön plana çıkmıştır. Özellikle 2016 İlkbahar-Yaz sezonuyla ilgili yapılan önemli defilelerde anvelop eteklerin sıkça kullanıldığını görmekteyiz.

Modern Çizgiler

Anvelop eteklerin modern çizgileri herkesi etkisi altında bırakacak. Çağdaş görünmeyi önemseyen ve feminen duruştan ödün vermek istemeyen bayanlar için bu etekler adeta biçilmiş kaftandır. Geçtiğimiz sezonun öne çıkan etekleri olan zarf eteklerin yerini alacak anvelop etekler, çekici bir görünüm kazandırmaktadır.

anvelop-etekler

Anvelop eteklerde ilginç bir kesim tekniği uygulanmaktadır. Sıradan eteklere göre farklı görünen bu etekler genellikle diz hizasında ya da dizin alt kısmında bitmektedir. Sokak modasına son derece uygun olan bu tarzdaki etekleri, hemen herkes kendi tarzına uygun bir şekilde kombinleyebilir ve şık bir görüntü elde edebilir.

Midi Boylar Ön Planda

Sokak modasına yön veren defilelerde sıklıkla kullanılan anvelop eteklerde midi boy olan modeller dikkat çekiyor. Kesimi nedeniyle derin yırtmaç izlenimi veren bu eteklerde çekicilik ön plana çıkmaktadır. Bu tarz eteklerde koyu renk olanların hakimiyeti gözlerden kaçmıyor.

anvelop-etekler-2

Anvelop eteklerde, kuşaklı modeller de sıklıkla görülmektedir. Bel kısmını daha düzgün gösteren kuşaklarla bu tarz etekler daha bütün görünmektedir. Ayrıca, halka şeklinde kemer tokası olan modellerin de kullanıldığını görüyoruz. Bu modellerde de kemer tokası kısmı eteğe uygun şekilde üretilmekte ve görsel anlamda zenginlik katmaktadır.

Anvelop etekler konusunda drapeli modeller de farklılık katmaktadır. Kesimi nedeniyle birçok farklı modelde kullanılabilen bu eteklerle birlikte genellikle salaş gömlekler kombin edilmektedir. Ayrıca, topuklu ve bağcık detayı olan ayakkabılarla da görüntü bütünlüğü sağlanmaktadır. Bu muhteşem etekleri kombinleyerek çağdaş ve şık görünmenin keyfini yaşayabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz