Acı Biber Ömrü Uzatıyor

Acı Biber Ömrü Uzatıyor

Acı biber, özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıkça tüketilen bir besin. Hem yaş hem kurutulmuş olarak bulunabilecek bir besin maddesi. Yemeklerin içeirsine baharat olarak kullanılabildiği gibi, lezzet vermesi açısından bütün bir şekilde doğranılarakta kullanılabilmektedir. Aşırı tüketilmesi sonucu karaciğer yükünü arttırarak karaciğer yağlanmasına sebep oluyor. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, acı biberin günde belirli miktarlarda tüketilmesi halinde ömrü uzattığını kanıtladı.

Acı biberin ömrü uzatmada ki sırrı içerdiği kapsaisin maddesinden gelmektedir. Kapsaisin antioksidan bir maddedir. Bu sebeple kanserle mücadalede rol oynamaktadır. Ayrıca iltihaplı dokuların iyileşmesi ve obezite sorunları gibi durumlarda, oldukça etkili bir maddedir.

Kapsaisin vücuda alındığında yağ depolarından, normal seviyesinin 1.5 katı yağ çıkışını sağlar. Bu sayede obezite ile savaşta büyük bir etkinliğe sahiptir. Vücutta kan akışı hızlandırıcı özelliği sayesinde, iltihaplı dokular ile vücut savunma hücrelerinin savaşında büyük rol oynar, Vücudun savunma hücrelerin daha hızlı bir şekilde iltihapla savaşmasını sağlayarak, iltihaplı dokuların ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu durum “Bir savaş durumunda, arkadan takviye hücreler ne kadar çabuk gelirse, savaş o kadar kolay kazanılacaktır” şeklinde özetlenebilir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz