Ayak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemi

Ayak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemi

Ayaklarınızda aşırı kaşınma ve kepeklenmeye yol açan bu rahatsızlığın nedeni ayaklarınızda oluşan mantardan dolayıdır. Bu hastalık bulaşıcıdır. Mantarın bulunduğu bölgelerde aşırı bir yanma ve çatlaklıklara yol acar ve kötü kokuya sebebiyet vermektedir. Tedavisi yapılıp önüne geçilmezse diğer ayağınıza da sıçrayabilir. Mantar genelde sıcağı ve nemi seven bir hastalıktır bu koşullarda daha hızlı üreyip geniş bir bölgeye yayılabilir . Bulaşıcılığı başka birine ait ayakkabı terlik vs gibi ortak kullandığınız malzemelerden bulaşabilir.

Ayaklarınızda oluşan bu tür mantarları yok etmek için bir çok ilaç bulunmaktadır. Fakat bunun daha kolay ve pratik yöntemleri de bulunmaktadır.

Bu tür mantarları tedavi için doğal bir tedavi yöntemi olan karbonattır.

Ayaklarınızda oluşan mantarlardan rahatlıkla kurtulmak istiyorsanız sadece yapmanız gereken 2 litre ılık suyun içine bir yemek kaşığı karbonatı ilave edip iyice karıştırıp karbonatın su içinde tamamen eriyip yok olmasını sağlayın. Bir hafta boyunca devamlı olacak şekilde günde 20 ila 30 dakika arasında ayaklarınızı bu hazırladığınız karbonat karışımlı suda dinlendirip bekletin dinlenme bittikten sonra ayaklarınızı sudan çıkarmadan parmak aralarını suyun içindeyken ovalayıp masaj yapak o bölgelerinde bu hazırladığınız karışımdan etkilenmesini sağlayıp ayaklarınızı ve özellikle parmak aralarını iyice temiz suda durulayıp kurutunuz. Ayaklarınızın nemli kalmaması gerekir.

Bir hafta boyunca uygulayacağımız bu yöntem ayaklarınızda oluşan kötü kokuları da gidermeye yarayacaktır.


YORUMLAR


  1. Bir de iki liraya satılan yünlü çoraplardan alırsanız mantar diye bir derdiniz kalmaz. Kendi evinizde de ev temiz olsun ve yere temas etsin ayaklarınız. Karbonhidrat denedikten sonra kalıcı çözüm için yünlü çorabı deneyin.

Bir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz