Ayak Şişmesine Kesin Çözüm

Ayak Şişmesine Kesin Çözüm

Ayaklarda oluşan şişme sorunu doğal yöntemlerle tedavi edilebilmekte olup, bu sorunu yaşamamak için bazı tedbirlerin de alınması oldukça önemlidir. Öncelikle Ayak şişmesinin önüne geçebilmek için sağlıklı beslenme ve sporun önemi büyüktür. Yapılacak günlük yürüyüşler kan dolaşımı hızını arttıracak ve dolayısıyla ayakta şişmeler oluşmasını engelleyecektir. Özellikle oturarak çalışan kişilerde daha fazla görülen ayak şişmeleri için, oturarak çalışırken sık sık bacak kaslarının sıkılıp gevşetilmesi bir egzersiz yerine geçecektir. Yine dengeli ve sağlıklı beslenmek, özellikle yemeklerde ki tuz oranını azaltmak ayak şişmesi sorunun yaşanmamasını sağlayacaktır. Bolca C vitamini almak da bacaklarda bulunan kılcal damarları güçlendirecektir.

Ayak Şişmesine Bitkisel Çözümler

Ayak şişmesi için şişen bölgeye masajla sürülecek bitkisel çözüm üretilebileceği gibi, içmek suretiyle damarları rahatlatarak şişmeyi engelleyici bitkisel çözümler de uygulanabilmektedir.

3 damla biberiye yağını 6 damla ıtır çiçeği yağı ve 6 damla limon yağı ile karıştırıp ılık su ile doldurulan banyo küvetine dökerek bu suda yarım saat kadar kalın ve sonrasında ılık duş ile vücudunuzu temizleyin. Haftada bir kez uygulanacak bu terapi ile ayaklarınızda oluşan şişlikleri önleyebilirsiniz.

Diğer bir tarifimiz  2 bardak suya bir tutam civanperçemi ve bir tutam karahindiba karışımını kaynatarak gün içerisinde ılık olarak tüketebilirsiniz. Bu karışımı iki günde bir iki bardak olarak içerseniz ayak şişkinliklerine iyi gelecektir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz