Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Sağlıklı ciltler için kullanılan doğal ürünlerden birisi de badem yağıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildi nemlendirdiği ve beslediği gözlemlenen Badem yağının aynı zamanda saç, kaş ve kirpiklere de faydalı olduğu anlaşılmıştır. Özellikle doğal yağlarla karıştırılarak saçlara ya da kirpiklere uygulanan badem yağının kirpikleri uzattığı bilinmekte olup ilaç haline getirilmiş badem yağını eczanelerden bulmanız ya da aktarlardan yağ olarak temin etmeniz mümkündür.

Badem Yağının Faydaları

Badem yağı K, A, D ve E vitaminlerinin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum da içermekte olup bu vitamin ve mineraller sayesinde saç, kaş ve kirpikler için doğal besleyici bir kür oluşturmaktadır. Bu bölgelere sürülen badem yağının tüy köklerini güçlendirdiği, sağlıklı bir hale getirdiği ve uzamalarını sağladığı tespit edilmiştir.

Badem yağı saç ve kaş dipleri ile kirpik köklerine sürüldüğünde, deriyi nemlendirerek yumuşattığı, kapalı gözenekleri açtığı ve bu sayede kıl köklerinin daha çok vitamin aldığı, aynı zamanda rahat oksijen alan köklerin böylece hem daha çabuk ve gür olarak uzadığı, hem de daha sağlıklı saç, kaş ve kirpikler elde edildiği gözlemlenmiştir. Badem yağı kullananlarda saç, kaş ve kirpiklerin daha az döküldüğü de anlaşılmıştır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz