Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Sağlıklı ciltler için kullanılan doğal ürünlerden birisi de badem yağıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildi nemlendirdiği ve beslediği gözlemlenen Badem yağının aynı zamanda saç, kaş ve kirpiklere de faydalı olduğu anlaşılmıştır. Özellikle doğal yağlarla karıştırılarak saçlara ya da kirpiklere uygulanan badem yağının kirpikleri uzattığı bilinmekte olup ilaç haline getirilmiş badem yağını eczanelerden bulmanız ya da aktarlardan yağ olarak temin etmeniz mümkündür.

Badem Yağının Faydaları

Badem yağı K, A, D ve E vitaminlerinin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum da içermekte olup bu vitamin ve mineraller sayesinde saç, kaş ve kirpikler için doğal besleyici bir kür oluşturmaktadır. Bu bölgelere sürülen badem yağının tüy köklerini güçlendirdiği, sağlıklı bir hale getirdiği ve uzamalarını sağladığı tespit edilmiştir.

Badem yağı saç ve kaş dipleri ile kirpik köklerine sürüldüğünde, deriyi nemlendirerek yumuşattığı, kapalı gözenekleri açtığı ve bu sayede kıl köklerinin daha çok vitamin aldığı, aynı zamanda rahat oksijen alan köklerin böylece hem daha çabuk ve gür olarak uzadığı, hem de daha sağlıklı saç, kaş ve kirpikler elde edildiği gözlemlenmiştir. Badem yağı kullananlarda saç, kaş ve kirpiklerin daha az döküldüğü de anlaşılmıştır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz