Ballı Adaçayı Maskesi

Ballı Adaçayı Maskesi

Doğanın bize verdiği mükemmel bir nemlendirici olan bal ve ada çayıyla cildimize doğal bir bakım yapıyoruz.

Ada çayı içeriği sayesinde gözeneklerinizi küçültüp sıkılaştırırken aynı zamanda da cildin yıpranmış görünümünü tedavi ediyor. Antibakteriyellik ve iltihap önleyici özelliğiyle ise akne problemlerinizi çözüyor.

Maskeniz de kullanacağınız balın sahte ballardan olmamasına özen göstermelisiniz.Mümkünse organik bal kullanın. Cilt için çok güzel bir antibakteriyel ve nemlendirici madde olan bal, cildin nemini korumasını sağlarken bu karışıma damlatacağınız iki çay kaşığı kayısı yağı ise cildinizin nemini koruyarak yumuşamasını sağlar.

Malzemeler
– 2 yemek kaşığı bal
– 1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı
– 1-2 damla adaçayı yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Bütün malzemeleri bir kapta macunumsu bir kıvama gelene kadar karıştırın. Önceden temizlenen  ve kurumuş olan yüzünüze parmak uçlarınızla bu karışımı uygulayın. Maskeyi yirmi dakika kadar yüzünüzde bekletin. Sonra da yüzünüzü önce ılık suyla sonra da soğuk suyla durulayın ve nemlendirici bir krem uygulayın.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz