BB Krem ile CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

BB Krem ile CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

BB (Blemish Balm) Krem, 1960 senelerinde Alman bir dermatolog tarafından geliştirilmiş bir üründür. O dönem ki kullanımın asıl amacı, ameliyat ya da kimyasal peelinglerden sonra hastaların yüzlerini korumak olarak biliniyor. 1980’li yıllarda Uzak doğu pazarına giriş yapan BB kremler, güneş koruması ve cildi beyazlatma gibi avantajlarla ile ön plana çıkmıştır.

* Markasına göre değişmekle birlikte, genelde 2-3 renk seçeneği vardır. Kişinin cilt tonuna göre renk değiştirme özelliği bulunmaktadır. Fondötenlere oranla daha az kapatıcılığa sahiptir.

* Çoğu BB kremin içerisinde, cilde nem ve ışıltı sağlayan hyalüronik asit bulunuyor. Ayrıca çoğunda SPF 15 ya da 30 SPF koruma faktörü yer alıyor.

CC Krem Nedir?

CC Krem (Color Corrector) ise Kore’de geliştirilen ciltteki kırmızılığı alan ve renk eşitsizliklerini gidermeyi vaat eden bir üründür. Ciltteki renk eşitsizliğine birebir müdahale eden CC kremler, BB kremlere oranla daha baskındır.

* Tıpkı BB kremler gibi CC kremlerin renkleri, yapıları veya özellikleri markadan markaya göre değişmektedir.

* CC kremlerin orta kararda bir nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Genelde SPF koruması özelliği de içermektedir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz