Bebeklerin Bilinmeyen Yönleri

Bebeklerin Bilinmeyen Yönleri

Şüphesiz ki bir bebeği anne babasından iyi tanıyan başka biri olamaz. Ne zaman, ne istedini, hangi durumda hangi hareketi yapacağını en iyi anne babaları bilir. Ancak bazı bilimsel bilgiler vardır ki, anne babaların bunu araştırmadan bilmeleri çok zor. İşte o bilimsel bilgiler ve bebeklerin bilinmeyen yönleri

 

 

Bebeklerin ilk anne karnına düştüğünden doğuma kadar geçen sürede 3 milyar kez kiloları artar. Çoğul hamileliklerde bu sayının daha da arttığı biliniyor.

Bebeklerin kalpleri, döllemeden sonraki 18. gün sonunda kullanıma hazır hale gelir. Bu da bilinmeyen bebek özelliklerindendir.

Gebeliklerin ilk 3 ayında her ne kadar ” Daha bebek yok, bir et parçası organları bile oluşmadı.” diye düşünülsede, bebeklerin görme, duyma ve solunum işlevlerini daha ilk ayda kazandıkları bilinmektedir.

Bebeklerin ilk ağlamalarının doğum sırasında olduğu sanılsa da aslında bebekler, anne karnında 26. haftada ağlamaya başlayabilir.

Bebeklerin ilk beyin dalgaları gebeliğin 42. gününde kayıt edilebilir. Bu demek oluyor ki minikbebek artık düşünmeye başlamıştır.

Bebekler ilk doğduklarında çok şiddetli ağlar ve sesleri çok çıkar. Bu diyaframlarını çok iyi kullandıklarını gösterir. Bebek büyüdükçe bu kası kullanmayı unutur.

Yenidoğan bebeklerin neredeyse vücutlarındaki her yerde refleks özellik


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz