Bitkiler ve Bitkisel İçeceklerin Faydaları

Bitkiler ve Bitkisel İçeceklerin Faydaları

Doğal tıp olarak bilinen ve doğada yetişen bitkilerin, içerdikleri mineral, vitamin ve anti oksidanlar sayesinde hem bir çok hastalığa şifa olması, hem de cilt bakımında kullanılması ve cildi genç tutması nedeniyle doğal tıp olarak bilinir. Doğa da kendi başına yetişen bitkilerin faydaları; ses kısıklığı, ödem toplaması, akciğer hastalıkları, solunun sistemi hastalıkları, çağımızın hastalığı kanser gibi hastalıklara şifa olması, içerdiği anti oksidanlar ile vücut hücrelerini toksinlerden koruyup ölü hücre oluşmasını, hücre dna sının bozulmasını önleyip, bağışıklık sistemini desteklediği ve vücut direncini yüksek tutmaktadır.

Bitkisel İçeceklerin Faydaları

Doğal bitkiler, yeşil halleri ile tüketilebildikleri gibi yeşil halde, kurutulmuş halde ve bitki köklerinin kurutulup kaynatılması ile bitkisel çay olarak da kullanılabilir. Bitkilerin kaynatılması sırasında özütlerinde bulunan yararlı maddeleri içinde kaynadıkları sıvıya aktarırlar. Bu nedenle, bitkilerin çaylarının içilerek emiliminin yapılması ile etki alanının daha fazla olmasını sağlamaktadır. Bitkiler, yeşil halde içerdikleri vitamin, mineral ve anti oksidan oranları kurutulmuş halde, çiçeklerinin kurutulmuş haliyle ve bitki, köklerinde bu oranlar çok daha fazla olmaktadır. Vücut içerisinde, organlar üzerinde virüslerin, mikropların hastalık enfeksiyonu oluşturmasını engeller. Bu nedenle doğal bitkiler kaynatılarak çay gibi demlenmekte ve bu şekilde içilmektedir. Bazı bitkilerin kaynatılmış hallerde tadı acı olduğundan kaynatılmadan önce içine bir kaşık bal katılması gerekir.

Bitkisel Yağların Faydaları

Bitkilerin çiçeklerinden, tohumlarından ve ezilerek elde edilen bitkisel yağlar içerdikleri antioksidanlar ve besleyici mineraller ile cildinizi besler, cilt altında bulunan yağ tabakasında bulunan ölü hücrelerin, kıl köklerini kapatmasını, deri gözeneklerini tıkamasını önleyerek cildin beslenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar. Bazı bitkilerin yağları, içeriklerinin zengin olması, cilt için gerekli olan besinlerin çokça bulunması ile cildinizi kuruluktan korur, parlaklık kazandırır ve sağlıklı olmasını sağlar.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz