Cildin 3 Büyük Düşmanı

Cildin 3 Büyük Düşmanı

Cilt bakımının önemi kadar beslenme, güneş ve nem kaybı da canlı ve güzel bir cilde sahip olmakta oldukça etkilidir!

Yaşlanmak, hepimizin en büyük korkusu. Yaşlandığımızı ilk belli eden ve reaksiyon gösteren bölge ise elbette cildimiz. Kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalara sizce neler sebep oluyor?

Güneş

Güneş ışınlarından korunmanın sadece plaja gidildiğinde değil günlük yaşamdanda olması gereken bir durumdur. Ayrıca UVA ve UVB ışınlarının ikisine de aynı seviyede etkili bir koruma sağlamak oldukça gerekli. Güneşin cildimize olan zararları birkaç yılda değil ama ileride fazlasıyla ortaya çıkıyor.

Nem Kaybı

Bazı yanlış anlayışlar cilt bakımını olumsuz etkileyerek farklı sonuçlara neden olmaktadır. Bunlardan ilk akla geleni ise yağlı ciltlerin neme ihtiyacı olmayışı inancıdır. Her yaştaki ve her tipteki cildin neme kesinlike ihtiyacı vardır.

Beslenme

Vücudunuzu ve cildinizi bakımlı tutmak için kullandığınız tüm kozmetikleri, beslenme yoluyla da destekleyebilirsiniz ve bu kozmetikler kadar çok değerli bir etken. Düzenli ve yeterli uyku, kafein tüketimi kontrolü ve vücudunuzun ihtiyaçlarına yönelik (demir, vitamin eksiklikleri gibi) doğru beslenmenin cildinizi en az kremler kadar destekleyecektir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz