Çiller Nasıl Geçer?

Çiller Nasıl Geçer?

Genellikle beyaz tenli insanlarda görülen çiller yüze serpilen küçük lekeler halinde ortaya çıkarlar. Bunun nedeni çoğunlukla cildin güneşe karşı dayanıksız olmasıdır. Yüzünde çil oluşan kişilerin güneşten sakınmaları, kozmetik ürünlerini yoğun olarak kullanmamaları, doğal ürünlerle cilt bakımlarını yapmaları önerilmektedir. Yüzlerinde çil oluşanlar için doğal maskeler önerilebilir. Unutulmaması gereken çillerden tamamen kurtulmanın imkansız oluşu ve azalan çillerin dikkat edilmezse yeniden oluşabileceğidir.

Çilleri Geçirmek İçin Doğal Maskeler

Çilleri yok etmek için doğal malzemeler kullanılan birçok maske tarifi bulunmaktadır. Ancak bu tarz maskelerin kullanımlarının sürekliliği çok önemlidir.

İçeriğinde C vitamini bulunan limon, aynı zamanda en başarılı çil geçirici olarak bilinmektedir. Taze sıkılmış limon suyunu bir pamuk yardımıyla yüzünüzde gezdirip kısa bir süre bekleyerek bol soğuk suyla durulamanız halinde yüzünüz hem gerginleşecek, hem de gözenekleri açılacaktır. Süt ile yapılan maskeler de cildin yenilenmesini sağlarlar. Ekşi kremayı çillerinizin üzerine sürüp biraz beklettikten sonra soğuk suyla iyice durulayın. Yüzünüzü tekrar bu kez süt ile yıkayarak 10 dakika sonra durulayın. Keten tohumunu kaynatarak 10 dakika demlendirdikten sonra çillerinizin üzerine sürerek bir süre bekletip durulayabilirsiniz.

Çillerin Yeniden Çıkmasını Önlemek

Bu maskeler çillerinizin zamanla azalmasını sağlayacaktır. Ancak önemli olan sonrasında dengeli beslenmek, bol C vitamini tüketmek ve Güneşten mümkün olduğunca uzak durmak.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz