Cilt Çatlaklarına Çözüm Önerileri

Cilt Çatlaklarına Çözüm Önerileri

Cilt çatlakları ileri evrelerde hekimler tarafından dahi iyileştirilemeyen bir boyut almaktadır. Ancak erken müdahale ederek, henüz yeni başlama evresinde iken evde hazırlayacağınız bazı doğal yöntemler sayesinde cilt çatlaklarına çözüm bulabilirsiniz. İşte sizlere bu yazımızda cilt çatlaklarına çözüm önerileri olabilecek bazı önemli bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Yağlar

Bayanların hamilelik, aşırı kilo alımı ve hızlı kilo verme gibi nedenlerden dolayı vücutlarında meydana gelen çatlamalara karşı badem yağı ile müdahale ettiği görülmektedir. Böylece E vitamini bakımından zengin olan bu bitkisel yağ sayesinde çatlakları gidermeye uğraşmaktadırlar. Nemlendirici etkisini sağlamak için bunun dışında zeytinyağı kullanmaktadırlar.

Cilt Çatlakları İçin Doğal Yağ Karışımı

Lavanta ve papatya yağının 7 damla olarak eşit miktarda karıştırılması sayesinde iyi bir nemlendirici ve iyileştirici özelliği görülecektir. Bu karışımı çatlak olan bölgede uygulayarak anında etki etmesini sizler de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Aloe Vera ve Zeytinyağının Çatlaklarda Etkisi

Aloe vera yağının enfeksiyonlara karşı kullanıldığını duymayan kalmamıştır. Zeytinyağı ile birleştirdiğiniz de cilt çatlaklarına karşı da kullanabileceğinizi ve muhteşem bir şekilde etki edeceğini sizler de hemen görebileceksiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz