Cilt Kuruluğuna Pratik Çözümler

Cilt Kuruluğuna Pratik Çözümler

Cilt kuruluğu kış aylarda kendini daha sık hissettiren bir cilt problemidir ve bazen tek belirtisi kaşıntı bile olabilir.

Havanın soğuması, doğal gaz ya da kalorifer sistemlerinin havayı kurutması ciltteki nem oranını da düşüreceğinden cildiniz normalde nemli bile olsa cilt kuruluğu yaşadığınız dönemler illaki olmuştur.

Çözümsüz bir sağlık sorunu değildir fakat bir çaresine bakmadığınız sürece egzama gibi daha ciddi ve kalıcı sorunlar karşınıza çıkabilir. Cilt kuruluğuna pratik çözümler bulmak için doğru yerdesiniz.

Cildinize düzenli bir şekilde nemlendirici uygulamak yapabileceğiniz en etkili ve pratik yoldur. Kullandığınız nemlendiricilerin içeriğinde gliserin, pentatol veya lanolin olmasına dikkat etmelisiniz çünkü bunlar güçlü nemlendiricilerdir. Nemlendirici seçerken cildinizin sivilcelere olan eğilimini de göz önüne almalısınız.

Kış aylarında aldığınız duşlar kısa sürmeli, sıcak su yerine ılık su tercih edilmeli ve duşun ardından tüm vücuda nemlendirici vücut kremi sürmek ihmal edilmemelidir. Eğer sabun kullanıyorsanız kesinlikle yağlı olmasına özen gösterin.

Bu aylarda deterjanlardan tamamen uzak durun ya da bir bulaşık eldiveni edinin.

Kuruyan bölge dudaklar ise bal ile nemlendirilmeli veya dudak nemlendiricisi kullanımı sürekli olmalıdır.

Topuk ve dirseklerdeki kuruluk artış göstermişse zeytinyağı gibi doğal bir nemlendirici size çok yardımcı olacaktır.

Sebze, meyve ve su tüketimi artırılırsa cildin nemlenme oranı yükselecektir. Bunun yarı sıra fındık, fıstık, üzüm gibi kuru yemiş türleri kışın daha fazla tüketilmelidir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz