Cilt Lekeleri İçin Neler Yapılabilir?

Cilt Lekeleri İçin Neler Yapılabilir?

Aynaya bakarken sizi rahatsız eden cilt lekelerinizin olduğunu görüyorsanız, bunlar için hangi doğal yöntemleri kullanmanız gerektiği konusunda sizlere birtakım ipuçları vereceğiz.

Her bayanın takıntı haline getirdiği cilt lekelerine karşı doğal çözümler aslında evlerinde mutlaka bulunan ürünlerde saklıdır. Çözümü çok uzakta aramayın ve yoğurt, sirke, limon gibi ürünleri kullanarak hem cildinizi beyazlatabilir, hem de cilt lekelerini geçirebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Maskesi Tarifi

Cildiniz için kullanacağınız da 3-4 yemek kaşığı elma sirkesi ve az miktarda su size yeterli gelecektir. Bu karışımı cildinize eşit bir şekilde uygulamalı ve yaklaşık 15 dakikanın sonunda temizlemelisiniz.

Cilt Lekelerinde Karbonat ve Yoğurt

1’er kaşık her ikisinden de karışım hazırlamalı ve karbonatı iyi bir şekilde eritmelisiniz. Tamamen birbirine karıştığında bu elde ettiğiniz maskeyi cildinizde uygulamalısınız.

Ciltteki Lekelere İyi Gelen Doğal Yağlar

Bitkisel yağlara baktığınız da ciltteki lekelere en iyi gelenleri arasında kayısı çekirdeği yağı ve gül yağını görebiliriz. Güneşten kaynaklanan veya doğum lekesi gibi nedenlerden dolayı meydana gelen izlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz