Çocuğunuzun Boyunu Uzatan Besinler

Çocuğunuzun Boyunu Uzatan Besinler

Çocuklarınızın sağlıklı bir şekilde boyunu uzatabileceğiniz besinlerin listesini yaptık.

Süt ve süt grubu

Gün boyunca 2 su bardağı süt içilmesi hem bebeğinizin boy uzamasını destekler hem de çocuğunuzun kemik yapısının da güçlenmesini sağlar. Özellikle gece yatmadan içilen sütler büyüme hormonunun salgılanmasını sağlayacaktır. Ayrıca yoğurt çocuğunuzun beslenme listesinde olmazsa olmazlardandır. Özellikle sebze yemeklerinin yanında muhakkak verilmelidir çocuğa. Peynir de sürekli tüketmesi gereken kalsiyum kaynaklarından biridir. Peynir tüketmeyen çocuğunuza peynirli börek ya da poğaça hazırlayabilirsiniz.

Brokoli

Minik bir ağaç görünümünde olan brokoli, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun korunmasında başrolü oynar. Çocuklar tarafından çok sevilmese de boyun uzamasını sağlayan en önemli besinlerdendir ve belirli sıklıklarla çocuklara yedirilmelidir.

Kuru meyveler

Kuru meyveler de, süt ve süt ürünleri gibi kalsiyum kaynağıdır. Bu sebeple de boyun uzamasını sağlar. Ancak kuru meyveleri çocuğa aşırı olarak vermemek gerekir çünkü fazla tüketildiğinde, kilo sorununa neden olabilirler.

Soya fasulyesi

Soya fasulyesi de kalsiyum içeriği zengin olan besinlerdendir ve genellikle ülkemizde salata olarak yenir. Kalsiyumu sayesinde çocukların boyunun uzamasına katkısı olacak bu besinin ihmal edilmemesi gereklidir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz