Çocuklar İçin Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Çocuklar İçin Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Çocukların yetişmesinde ve büyümesinde çok önemli bir yeri olan oyuncaklar aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimini de destekleyen bir araçtır. Bu sebeple de oyuncak seçiminin doğru şekilde yapılması gerçekten önemlidir. Çocuklar için oyuncak seçimi nasıl yapılır?

Çocuklar için oyuncak seçimi yaparken ilk olarak çocukların güvenliklerini düşünmek önemlidir. Çok küçük parçalı oyuncaklar 3 yaşından küçük çocuklar için çok fazla tehlike içerirken bu çocuklara büyük parçalı veya tek parçadan oluşan oyuncaklar almak daha doğru olacaktır. 3 yaşın üstündeki çocuklar için ise alınacak oyuncağın sivri köşeleri veya çıkıntılarının olmaması, ucuz maddeler kullanılarak yapılmaması gerekir. Ucuz oyuncak seçimi çok fazla tehlikeyi doğururken güvenilir markaların oyuncakları tercih edilmelidir. Her oyuncak seçimiyle çocuk gelişimi desteklenmezken aksine ruhsal gelişimini de olumsuz yönde etkileyebilir. Vücut kaslarını çalıştıran ve geliştiren, zihinsel aktivitelerini hızlandıran, düşünmeyi tetikleyen oyuncaklar öncelikle tercih edilmelidir.

Yapboz veya lego gibi parçalı oyuncaklar zihinsel gelişimi destekleyen en iyi doğru oyuncaklardır. Böylelikle kaliteli vakit geçirmeyi öğrenen çocuklar ayrıca müzik aletleriyle de profesyonel şekilde ilerisi için kendilerini geliştirilebilmenin temelini atabilirler. Oyun hamurları, oyun kumları ve oyun boyaları gibi oyuncaklar çocuklar için sağlıklı oyuncak grubunda olurken yaratıcılık ve kas kas gelişimini çocuklarda tetikleyen bir öneme sahiptir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz