Deniz Kabukları ile Dekorasyon

Deniz Kabukları ile Dekorasyon

Sahillerde,denizlerde ve kumsallarda bulabileceğiniz pek çok deniz kabuğunu evinizde de dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir. Sadece evde değil otellerde, cafelerde veya restoranlarda da deniz kabukları dekorasyonda kullanılmaktadır. Yazlık bir hava katan marin tarzı bir detayı ortamlara taşımanız bu sayede kolaydır.

Kullanmaktan sıkıldığınız veya dış yüzeyi aşınan saksılarınızı, deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Etkili bir yapıştırıcı yardımıyla kabukları saksıya yapıştırmalısınız. Dilerseniz de kabukların arasına farklı renklerdeki boncuklar ve denizyıldızları da serpiştirebilirsiniz.

Cam bir fanusun içerisine büyük bir mum yerleştirin ve zeminini de deniz kabukları ile güzelce süsleyin. Dilerseniz bu kabukları da mum ile aynı veya uyum gösterecek başka herhangi bir renge de boyayabilirsiniz.

Deniz kabuklarını, duvarlara da asabilirsiniz. Pano şeklinde kombinleyerek, hepsini bir arada duvarınızda değerlendirebilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak ise denizci filelerinden alarak, filelerin üzerine bu deniz kabuklarını atarak tavanda veya duvarlarda hoş bir atmosfer için kullanabilirsiniz.

Evinizde veya bahçenizde kullanabileceğiniz rüzgâr çanlarını aslında deniz kabukları ile de yapabilirsiniz. Bunun için de bir matkap yardımıyla kabukların alt ve üst kısımlarında küçük delikler açınız. İp üzerinde bu kabukları tek sıra halinde olacak şekilde dizerek, birleştirin.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz