Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Az yemek, kilo vermeyle toplum içesinde eş değer görülmektedir. Fakat bu durum tamamen yanlış bilgi içermektedir. Gıda kısıtlaması yapmak metabolizmayı yavaşlatabilir. Bu nedenle zayıflamak için kilo vermek daha da zor hale gelebilir. Sağlıklı bir biçimde kilo vermek istiyorsanız şayet; günlük kalori alımını azaltmalı ve günlük enerji kullanımı da arttırmalısınız.

Devamlı kilo alan bir vücuda sahipseniz, diyete başlamadan önce kilonuzu mümkün oldukça sabit tutmaya çalışmalısınız. Sonrasında kilonuzu bir kaç ay sabit tutmayı başarırsanız, diyete başlamanız uygun olacaktır. Vücut diyete başlanılan ilk haftalarda çok hızlı su kaybetmektedir. Buna bağlı da hızla kilo verilir. Sonraki haftalarda bu oran yavaşlayacağı için umudunuzu yitirmenize neden olmamalıdır.

Diyet yaparken öğünlere çok dikkat etmelisiniz. 3 ara ve 3 ana öğün yemelisiniz. Yukarıda bahsedilen şekli ile az yemek çözüm değildir. Aksi durumlar işinizi zorlaştırabilir. Metabolizmayı yavaşlatacaktır.

Sağlıklı bir diyet de hafta da sadece bir kilo vermek yeterlidir. Hızlıca incecik olmayı hayal etmeyiniz. Unutmamalıdır ki hızla verilen kilolar hızla geri alınabilir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz