Diyeti Yaşam Felsefeniz Olarak Görün

Diyeti Yaşam Felsefeniz Olarak Görün

Güzel bir görünüme sahip olmamız için spor yapmak ne kadar önemliyse diyet yapmakta o kadar önemlidir. Fazla kilolarımız varsa diyet yaparak bu kilolardan kurtulabiliriz. Ayrıca şu nokta da oldukça önemlidir. Diyet sadece kilo verene kadar yapılabilecek bir program değildir. Yapacağınız diyet sonrası ideal kilonuza ulaştıktan sonra tekrardan eski kilolarınızı almamak için belirli bir beslenme programına ihtiyacınız olacaktır. Bu program belki ilk yaptığınız diyet kadar sıkı olmasa da oldukça yararlı ve kilo almanızı engelleyecek bir yapıda olması gerekmektedir. Yapacağınız bu programlar sayesinde kilo verebilir ve daha da önemlisi kilo verdikten sonraki görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Günümüzde tercihe dilen diyetlerden biri de protein diyeti programıdır. Adı üzerinde protein içeren besinlerin ağırlıkta olduğu bir diyet listesinden oluşmaktadır. Protein ağırlıklı beslenerek vücuda yağ girişini engelleyerek vücudun protein sayesinde yağları daha hızlı bir şekilde yakması hedeflenmektedir. Bu programda kırmızı et, balık, yoğurt, yumurta gibi besinler ağırlıklı tüketilmektedir. Protein diyetinde akla ilk gelen sorulardan biri kahvaltıda yenecek besinlerdir. Kahvaltımızda karbonhidrat adına ne varsa çıkarmamız gerekmektedir. Özellikle hamur işi olan börek, çörek gibi besinlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bunun yerine domates, peynir, süt gibi besinleri tercih ederek diyetimizi gerçekleştirmekteyiz. Öğle ve akşam yemeklerinde de yukarıda bahsettiğimiz protein içeren besinlerden oluşan programa uyarak vücudumuzun kilo vermeye başlamasını sağlayabiliriz.

Protein diyetine karşı dukan diyeti programını da tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda ünü oldukça artan bu diyette protein ağırlıklı beslenme programını benimsemektedir. Bu program 4 aşamadan oluşmaktadır. Atak, seyir, sağlamlaştırma, dengeleme aşamaları. Size bu diyet yorucu gibi görünebilir ancak uygulayabileceğiniz en zevkli diyetlerdendir. En önemli özelliklerinden biri de dengeleme aşamasında artık fazla kilolarınızdan kurtulmuş olmaktasınız ve kilonuzu koruyabileceksiniz. Diyette ayrıca egzersiz yapılması da teşvik ediliyor. Bu yürüyüş veya başka bir spor dalı olabilir. Her gün bu hareketliliğin sağlanması isteniyor. Yiyebileceğiniz etlerde ise koyun eti yasaklanıyor. Bunların yanı sıra süt ve süt ürünlerindeki yağ oranları da belirlenmektedir. Diyetinizi kaliteli bir şekilde seyir etmesi için yağ oranlarının %5 lerin altında olması gerekmektedir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz