Doğal Eksfoliasyon (Cilt Tazeleme) Yöntemleri İçin 3 Yol

Eksfoliasyon cildin üst tabakasında bulunan ölü deri hücrelerin dökülmesi ya da kabarması işlemidir. Sağlıklı bir ciltte bu durum doğal olarak meydana gelebilir.

Doğal Eksfoliasyon (Cilt Tazeleme) Yöntemleri İçin 3 Yol

Eksfoliasyon cildin üst tabakasında bulunan ölü deri hücrelerin dökülmesi ya da kabarması işlemidir. Sağlıklı bir ciltte bu durum doğal olarak meydana gelebilir. Doğal olarak meydana gelen bu duruma yaşınız ilerledikçe müdahale etmemiz gerekir. Parlak, canlı ve genç görünümlü bir cilt istiyorsanız, eksfoliasyon ile gözeneklerin, çizgilerin ve kırışıklıkların görüntüsünü azaltabilir ve yavaşlatabilirsiniz.

Güzellik uzmanları ve uzman dermatologlar tarafından önerilen evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal eksfoliasyon yöntemlerinden en iyi 3 yöntem ise:

Yoğurt: Yoğurt cildi doğal olarak nemlendirir, pürüzsüz görünmesine ve yatıştırılmasına da kolaylıkla yardım eder. İçerisinde bulunan laktik asit cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. Yüzünüze veya vücudunuzun daha geniş alanlarına sade olarak yoğurt uygulayın ve 20 dakika bekletip durulayın.

Şeker: Şeker kamışı başlı başına glikolik asitin doğal kaynağıdır. Bu asit ile birlikte yeni cilt hücresi üretimi artar ve cildin yumuşaması için gerekli olan doğal bir alfa hidroksit içermektedir. Doğal üzüm çekirdeği yağı ya da zeytin yağı ile yarım bardak beyaz şekeri karıştırarak macun yapın. Bu karışımı dairesel hareketler ile yüzünüze uygulayın ve bekletip durulayın.

Limon suyu: Limon suyu ölü cilt hücrelerini yok eden başka bir doğal alfa hidroksi asittir. Çeyrek bardak limon suyuna eşit miktardaki elma suyu, üzüm suyu ve pancar şekerini ekleyin. Şeker tamamen eridikten sonra bir pamukla yüzünüze bu karışımı uygulayın ve durulamadan evvel 10 dakika bekleyin.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz