Doğal Makyaj Temizleme Önerileri

Bayanların cildindeki problemlerin etkenleri arasında makyaj kalıntıları yer almaktadır. Çünkü doğal temizleyicilerle ve sık sık temizlenmeyen makyaj kalıntıları nedeniyle cilt lekeleri ve yaraları görülmektedir.

Doğal Makyaj Temizleme Önerileri

Bayanların cildindeki problemlerin etkenleri arasında makyaj kalıntıları yer almaktadır. Çünkü doğal temizleyicilerle ve sık sık temizlenmeyen makyaj kalıntıları nedeniyle cilt lekeleri ve yaraları görülmektedir. Bayanların işini kolaylaştırmak nedeniyle sizlere bu yazımızda doğal makyaj temizleyici olarak kullanabileceğiniz önerilerimizi paylaşacağız.

Yoğurt İle Doğal Makyaj Temizleyici

İlk olarak her evde kullanabileceğiniz yoğurt mucizesini kullanabilirsiniz. Doğrudan cildinize yoğurt sürebilir ve 15 dakikanın sonunda temizleme işlemine geçebilirsiniz. Ilık suyla yıkadıktan sonra peçete ile arındırabilirsiniz. Ayrıca yoğurdu ve çileği püre haline getirdikten sonra hazırlayacağınız karışım da, tıpkı nemlendiriciler gibi vitaminli bir etki edecektir.

Ölü Derilerden Arınmak İçin Yoğurt ve Limon

Yoğurt ile limon karışımını boyun bölgesine kadar inecek şekilde sürebilir ve böylece hem makyaj kalıntılarından, hem de ölü deriden arındırabilirsiniz.

Makyaj Temizlemek İçin Ilık Süt

Evinizde yoğurt yerine süt varsa, küçük bir cezvede ısıtabilirsiniz. Cildinizi tahriş etmeyecek biçimde, gözlerinizin altına doğru daha fazla uygulayabilir ve böylece makyajınızın yoğun olduğu yerlerde etkili temizlemeyi tercih edebilirsiniz.

Doğal Yağlar İle Doğal Makyaj Temizleyici

Zeytinyağı, badem yağı, papatya yağı ve jojoba yağını birkaç damla su ile karıştırmak suretiyle cildinize uygulayabilirsiniz. Tüm makyaj kalıntılarınızı cildinizden ve gözeneklerden uzaklaştırana dek pamuk yardımıyla bu yağlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz