Doğru Makyaj Yapabilmek

Doğru Makyaj Yapabilmek

Evet, makyaj denildiği vakit kadınlar için hayat durur. Makyaj, onlar için o kadar önemlidir ki sürekli olarak yeni makyaj teknikleri için araştırmalara başlanır ve yapılan makyajı en üst seviyeye taşımaya gayret gösterilir. Ancak unutulmaması gereken bir ayrıntı vardır. O da; eğer size makyajın temelini anlayamazsanız, ne kadar farklı teknik öğrenseniz de ortaya başarılı sonuçlar çıkartamazsınız. Bu nedenle, bu yazımızda sizlere en temel makyaj yöntemlerini anlatarak ileride oluşturacağınız tekniklerin ve uygulayacağınız makyajın daha iyi olması için gayret göstereceğiz.

Öncelikle, makyajın çok derin bir konu olduğunu kabullenmeniz gerekir. Eğer güzel makyaj yaparak olduğunuzdan daha güzel görünmek istiyorsanız, bu gerçekliği bilmelisiniz. Bu işin iki boyutu var; profesyonel ve amatör makyaj. Tabi, bu işten ekmek kazanmayı düşünmüyorsanız, bizi ilgilendiren kısım amatör makyaj teknikleridir.

Kendimize sormamız gereken ilk soru; makyaj nasıl yapılır ? olmalıdır. Her ne kadar basit bir soru gibi gözükse de, aslında bizlerin ufkunu açacak kadar bize zengin bilgiler sunabilir. Yüzünüzün her bir bölgesine uygulayacağınız makyaj farklı tekniklere ihtiyaç duyar. Bu nedenle, yüzünüzü çok iyi tanımalı ve özellikle hangi renk tonlarındaki fondötenin size uyduğunu belirlemelisiniz. Unutmayın ki, fondöten makyajın ana malzemelerinden bir tanesidir.

Bana göre makyajın en önemli aşamalarından bir tanesi de göz makyajı’dır. Göz makyajı, gözünüzün tüm güzelliğini ortaya çıkaracak güce sahiptir ve eğer doğru bir şekilde göz makyajı yapılırsa sizin bile beklemediğiniz olağanüstü bir güzelliğe kavuşabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz