Doğru Saç Tarama Yöntemi

Doğru Saç Tarama Yöntemi

Günlük hayatımızda en sık yaşadığımız sorunlar biri saçlarımızın dökülmesidir. Birde yanlış tarama yöntemi işin içine girerse tarakta karşılaşacağımız manzara hiçte iyi olmayacaktır. Gözümüz gibi baktığımız saçlarımızın bakımını yaparken tarama işlemine de son derece önem vermeliyiz.

Kuru saçları taramak ıslak saçları taramaya göre daha kolaydır. Banyodan çıktığımızda ıslak saçımızı tararken dolaşığı saç kremi yardımı ile açılıp öyle taranmalıdır. Kullandığımız tarak fırça olmamalıdır, yuvarlak uçlu ve geniş aralıklı olmalıdır.

Kıvırcık ve dalgalı saçlar taranırken düz saçlara göre daha çok kırılırlar. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahipseniz suyun altında saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Sürekli saçları taramak doğru değildir. Günün belli saatlerinde tarayarak saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Örnek olarak sabah uyanınca veya akşam uyumadan önce saçlarınızı taramak yeterli olacaktır.

Saçlar yukarıdan aşağı değil, uçlardan başlayarak taranmalıdır. Elleriniz ile saçınızın ucunu tutup taradıkça yukarı doğru çıkmak doğru bir yöntemdir. Ayrıca saçların kopmaması için elle saçlar tutularak, destek alınıp nazikçe taranmalıdır. Kolay bir tarama işlemi için saç solüsyonları kullanılmalıdır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz