Doğum Çantasında Bulunması Gerekenler

Doğum Çantasında Bulunması Gerekenler

Doğum sonrasında anne ve bebeğe lazım olacak eşyalar için bir doğum çantası hazırlanır. Bu sayede her ikisine de lazım olacak eşyalar hazırda bulunur ve doğum telaşı arasında mağduriyet yaşanmamış olur. Anne adayları doğum çantasını hazırlamayı son ana bırakmamalıdır. Her ihtimale karşı 1 ay öncesinden çanta hazırlanmalı ve diğer aile bireylerine de çantanın yeri söylenmelidir. Çantayı kolay görülebilecek bir yere koymanız, doğuma giderken o telaşla çantayı unutmanızı engelleyecektir.

Doğum çantasında kendiniz için bulundurmanız gerekenler; pijama, emzirme sütyeni, terlik, iç çamaşırı, çorap, tarak, sabun, pet, ıslak mendil, havlu kağıt ve hastaneden çıkarken giymek için giyisi. Bunların yanı sıra; nüfus cüzdanı, sağlık karnesi, hamilelik süresince yapılan tahlil ve ultrason sonuçlarını da yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Doğum çantasında bebeğiniz için bulundurmanız gerekenler; bebek bezi, atlet, kilot, zıbın, pamuklu giysiler, bebek battaniyesi, çorap, eldiven, bere ve bebek taşıma çantası. Bu sayede bebeğiniz doğduğunda, onun için özenerek aldığınız güzel giysileriyle yeni hayatına merhaba diyecektir.

Doğum çantasına çok fazla giyisi almanıza gerek yok, ilk etapta bebeğinize ve size lazım olacak eşyalarınızın bulunması yeterlidir. İyi hazırlanmış bir doğum çantası, acil bir doğum olduğunda sizi ve bebeğinizi mağduriyetten kurtaracak en önemli detaydır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz