Duştan Sonra Nemlendirici Kullanmalı mıyız?

Cilt bakımı yapılmadığında ve bununla doğru orantılı olarak nem dengesi korunmadığında ciltler pürüzlü bir hale gelir ve kırışır.

Duştan Sonra Nemlendirici Kullanmalı mıyız?

Cilt bakımı yapılmadığında ve bununla doğru orantılı olarak nem dengesi korunmadığında ciltler pürüzlü bir hale gelir ve kırışır. Cildiniz için her duştan sonra cildinize uygun, besleyici maddeler içeren, kaliteli nemlendirici kullanımı son derece önemlidir. Özellikle kuru ciltlerin bakımı için nemlendiriciler doğru bir şekilde uygulandığında cildi tazeler, yeniler ve kuruluğu giderir. Nemlendiriciler sayesinde cildinizin sağlıklı kalmasıyla birlikte sizin de motivasyonunuz yükselecektir.

Özellikle kış aylarında oluşan soğuktan dolayı el ve ayaklar daha çok yıpranma eğilimi gösterir. Düzenli olarak yapılan duştan sonra uygulanacak nemlendiriciler bu hassasiyeti ortadan kaldıracak ve cildinizin nem dengesini koruyacaktır.

Duştan sonra nemlendirici kullanmak önemli olduğu kadar, nemlendiricilerin doğru kullanımı da önemlidir.

Duştan çıktıktan sonra cildinizi tamamen kurulamadan biraz ıslak ve nemli bıraktıktan sonra nemlendiricileri cildinize uygulayın. Bu sayede cildiniz yumuşayacak ve kırışmayacaktır.

Nemlendiriciler birçok farklı maddeden üretildiği için, kaliteli bir nemlendiricide bulunması gerekenler de cildiniz için ayırt edicidir. İçerisinde citric acid, vitis vinifera, tocopheral, doğal gül yağı ve gül suyu bulunduran nemlendiriciler vücudunuzun nem dengesi korur ve cildinize yeterli bakımı yapar.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz