Dut Maskesi

Dut Maskesi

Her meyve dalında yararlıdır. Fakat öyle meyveler vardır ki dalından toplanır toplanmaz tüketilmez ise içinde bulunan yararlı tüm maddeleri kaybeder. İşte onlardan biri de duttur.

Dut özünde antibiyotik maddesi barındırır. Dalından koparılır koparılmaz tüketildiğinde bu özelliğini yitirmez. Bu en büyük özelliğinin dışında cilt üzerinde de çok önemli faydaları bulunmaktadır. Özellikle egzama tedavilerinde de kullanılan dut yüz içinde çok faydalı bir maskedir. Düzenli uygulandığında cildinizde bulunan tahriş, yara ve ya sivilcelerin tamamen yok olduğunu fark edeceksiniz.

Dut maskesini hazırlamak için; iki avuç beyaz dutu yarım litre suda kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra bir daha önce temizlemiş olduğunuz cildinizi bu su ile yıkayın. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz