Dut Maskesi

Dut Maskesi

Her meyve dalında yararlıdır. Fakat öyle meyveler vardır ki dalından toplanır toplanmaz tüketilmez ise içinde bulunan yararlı tüm maddeleri kaybeder. İşte onlardan biri de duttur.

Dut özünde antibiyotik maddesi barındırır. Dalından koparılır koparılmaz tüketildiğinde bu özelliğini yitirmez. Bu en büyük özelliğinin dışında cilt üzerinde de çok önemli faydaları bulunmaktadır. Özellikle egzama tedavilerinde de kullanılan dut yüz içinde çok faydalı bir maskedir. Düzenli uygulandığında cildinizde bulunan tahriş, yara ve ya sivilcelerin tamamen yok olduğunu fark edeceksiniz.

Dut maskesini hazırlamak için; iki avuç beyaz dutu yarım litre suda kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra bir daha önce temizlemiş olduğunuz cildinizi bu su ile yıkayın. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz