Elma Sirkesi İle Cildinizi Sıkılaştırın

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ya da cildin kendine özgü yapısından dolayı oluşan cilt gözenekleri her yaşta görülebilen bir durum.  Bununla birlikte, görünüm açısından pekte hoş

Elma Sirkesi İle Cildinizi Sıkılaştırın

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ya da cildin kendine özgü yapısından dolayı oluşan cilt gözenekleri her yaşta görülebilen bir durum.  Bununla birlikte, görünüm açısından pekte hoş olmayan bu gözenekleri ortadan kaldırmanın elbette ki birçok yolu var. Ancak cilt bakımı yaptırmak için yeterli zamana sahip değilseniz, evde yapılabilen cilt maskeleriyle de cildinizde bulunan bu sorunu önemli oranda ortadan kaldırabilirsiniz.

Cilt gözeneklerine en iyi gelen ev yapımı maskelerden biri de elma sirkesi maskesi. Elma sirkesinin en önemli özelliği, cildin gözeneklerin de bulunan her türlü maddeyi temizlemesinden ileri geliyor. Bundan dolayı da elma sirkesi maskesiyle gözenekleri temizlenmiş olan cilt ise, sıkılaşıyor ve daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

Elma sirkesinin cilde uygulanışı ise oldukça basit: Öncelikle cildinizi doğal sabunla yıkayarak ya da herhangi bir cilt temizleme toniği ile temizleyin. Daha sonra da 5 yemek kaşığı elma sirkesi ve 5 yemek kaşığı suyu karıştırıp bir pamuk yardımıyla cildinize uyguladıktan sonra yaklaşık 2 saat kadar bekletin. Ardından da cildinize sürdüğünüz elma sirkesini yıkayıp temizlemeden önce 5 kaşık süt tozunun içerisine bir miktar su koyup krem haline getirin ve bu kremi cildine uygulayın. Süt tozunu sürdükten 15 dakika sonra ise cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Cildinizi sıkılaştırmak için elma sirkesi ve süt tozuyla uygulayacağınız bu maskenin etkisini gösterebilmesi içinse 3-4 günde bir yani haftada 2 kez bu maskeyi uygulamanız yeterli. Elma sirkesinin etkilerinden oldukça memnun kalacağınızı söylemek mümkün.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz