Elma Sirkesiyle Gelen Güzellik Sırları

Elma Sirkesiyle Gelen Güzellik Sırları

Elma sirkesi ve elmanın  doğal güzelliğin kaynağı olduğunu biliyor muydunuz?  Bu doğal mucizenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sivilce, cilt bakımı, şişmanlık, cilt lekeleri, saç bakımı, varis tedavisi gibi. Bunlar için bize gereken tek şey sadece elma. Elma sirkesi ile parlayan saçlara, lekesiz bir cilde, fit ve güzel bir vücuda kavuşmanız mümkün.

Saçlarda Kepeklenme
Saçlarda kepek her zaman sıkıntı olmuştur, kepek için kimyasala bulaşmanıza hiç gerek yok, saçlarınızı yıkarken, son durulama suyuna ekleyeceğiniz elma sirkesi kepek sorunuzu çözerken, yumuşacık ve ışıl ışıl saçlarla buluşmanızı sağlayacaktır.

Sivilce İçin Elma Sirkesi
Yarım fincan elma sirkesine bir yemek kaşığı su ekleyerek, bu karışımla sivilcelerinize düzenli kompres yaparak sivilcelerinizden kurtulmuş olacaksınız.

Cilt Lekeleri
Cilt lekelerinden kurtulmak için, bir tencerede yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini kaynatıp, yüzünüze buhar banyosu yaptırmanız yeterli olacaktır, ayrıca çok lekeli bir cildiniz varsa, sade elma sirkesi ile haftada bir defa yüzünüzü silin, cildinizdeki değişiklik sizi mutlu edecektir.

Fazla Kilolara Elma Sirkesi
Her sabah içtiğiniz iki bardak ılık suyun içine bir kaşık elma sirkesi eklemeniz yeterli olacaktır, fazla kilolardan kurtulmanıza olan yardımı azımsanamayacak derecededir.

Varis
Varisli kısımlara, soğuk elma sirkesine batırılmış havluyu sarın, ayaklarınız kalp hizanızdan yukarıda 35 dakika bekleyin, günde iki kere uygulayın, varislerdeki ağrının azaldığını göreceksiniz. Bu karışımı yorgun bacaklar içinde yapabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz