Elmalı Doğal Gece Kremi Yapımı

Elmalı Doğal Gece Kremi Yapımı

Günün yoğunluğundan ve stresinden sonra cildiniz geceleri bakım ve ilgiye ihtiyaç duyar. Doğal ürünlerle cildinize bu bakımı siz de yapabilirsiniz. Elma A, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu gibi, malik asit ve antioksidanlarla da zengindir. Dolayısıyla içeriğindeki maddeler ile cildiniz hem canlılığını koruyacak hem de ihtiyacı olduğu bakıma kavuşacaktır.

 

Elmalı Gece Kremi Malzemeleri

* 1 elma
* Zeytinyağı
* Gül suyu
* 1 kase
* Karıştırmak için 1 kaşık
* Camdan koruyucu bir kap

Hazırlanışı

Elmayı öncelikle ortadan bölün. Çekirdeklerini de ayrıca çıkarın. Elmayı küçük parçalar halinde doğrayın. Blendıra alın. Üzerine yarım bardak zeytinyağı ve biraz gül suyunu ekleyin. Karışımı 5-7 dakika boyunca, pürüzsüz ve kıvamlı bir kıvam olana kadar karıştırın. Karışımı tencereye koyun ve ısınıncaya kadar ocakta tutun. Daha sonra karışımı tencereden alın ve soğutun. Steril bir kapta elde ettiğiniz karışımı saklayın. Bu kremi buzdolabında 4-5 gün kadar saklayabilir ve günlük olarak taze taze kullanabilirsiniz.

Bu doğal elmalı gece kremini mutlaka gece yatarken yüzünüzü temizledikten sonra kullanmalısınız. Kremi hazırlarken içerisine az miktarda bal da ekleyebilirsiniz. Doğal içerikli bu gece kremi ile cildiniz ihtiyaç duyduğu doğal bakıma ve canlılığa kavuşacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz