Evde Saç Parfümü Yapımı

Evde Saç Parfümü Yapımı

Kişisel bakımın vazgeçilmezi saç bakımıdır. Sağlıklı ve canlı saçlar için öncelikle saç tipinizi iyi tanımalı ve saçınızın durumuna hitap eden çözümlerle doğal saç bakımını yapmalısınız. Günlük yaşamda girilen ortamların kokusu kıyafetlerinize ve özellikle saçınıza da siner. Özellikle de sigara içenlerde, yeme – içme sektöründe çalışanlarda saçların kötü kokması sorunu yaşanmaktadır. Siz de kötü kokuları önlemek için saç parfümü kullanabilirsiniz. Bunun için de saç parfümünüzü mağazalardan kimyasal içerikli ürünleri almadan evinizde kendiniz yapabilirsiniz.

Saç Parfümü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:
* 5 yemek kaşığı çam veya meyve kokulu sakız
* 1 yemek kaşığı benzoin
* 2 damla lavanta ağacı yağı
* 3 damla bergamot yağı
* 1 yemek kaşığı nitrat
* 6 yemek kaşığı odun kömürü tozu

Saç Parfümü Yapılışı:
Öncelikle kokulu sakız, odun kömürü tozu ve benzoini bir kase içinde iyice karıştırın. Daha sonra ise kömür, sakız ve benzoin karışımını süzgeçten bir iki kere geçirin. Süzdüğünüz bu karışıma 2 damla lavanta ağacı yağı ve 3 damla bergamot yağını da ilave ederek bu karışımın hoş kokulu sağlayabilirsiniz. Malzemelerin hepsini koyduktan sonra karışımı ısıya dayanıklı bir kapla ocakta biraz ısıtın. Daha sonra soğuttuğunuz karışımı spreyleyerek saçlarınıza uygulayabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz