Evinizde Country Tarzı Dekorasyon

Evinizde Country Tarzı Dekorasyon

Country tarzı, dekorasyonda doğallığı ve saflığı temsil eder. Geçmişten bugüne bir köprü görevi gören country tarzı, gösterişten uzak ve şıktır.

Country stili mobilyalar aslında genellikle açık renkli olmaktadır. Ceviz, kayın veya maun gibi ahşap materyaller yoğunluktadır. Mobilyalar hatları keskin değil, yuvarlak şekilde olmalıdır. Ayrıca, koltuklar çok geniş olurken oturma ve yaslanma yerleri de oldukça yayvandır. Dış ortam ve mekanlarda da country tarz oluşturulmak istenirse hasır ve bambu mobilyalar tercih edilir.

Kullanılan kumaş desenlerinde de çizgili,kareli ve çiçek desenleri çokça görülmektedir. Bu tarz desenler farklı renkler ile kolaylıkla bir araya getirilebilir ve mekanlarda  da doğal bir görüntü yaratabilir.

Dekorasyonda da çoğunlukla açık renkler kullanılır ve doğadaki naturel renkleri böylelikle evlerinize konuk etmektedir. Zeminler beyaz, mobilyalarınız koyu tonlarda veya krem ve pastel renklerinde olabilirken dekordaki bu sadelik çiçek dokumalı kumaşlar ile ayrıca süslenebilir.

Dekorasyonunuzu aksesuarlar ile tamamlamak isterseniz, hasır sepetler ve şık abajurlar aklınıza gelmelidir. Seramik ve topraktan yapılmış aksesuarlar ve çini objeler de bu dekorasyon stilinde kullanılabilir.

Country tarzında dekorasyon için göz ardı edilmeyecek 3 unsur vardır; rahatlık, doğallık ve sadelik… Dekorasyon kombini esnasında mümkün olduğunca metal veya dijital objelerden uzak durulmalıdır. Geleneksellik terketilmemelidir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz