Gözlerdeki Şişliklere Çözüm Önerileri

Gözlerdeki Şişliklere Çözüm Önerileri

Kadınların nefret ettiği şiş gözler, herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Hoş olmayan görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız birkaç önlemi bir gece önceden almanız mümkündür.

Beslenme: Tuzlu gıdalardan ve alkollü içeceklerden uzak durulmalıdır.

Uyku: En az yedi saat uyumalısınız.

Bakım: Göz çevrenize yatmadan önce nemlendirici krem sürülmemelidir. Alternatif olarak jel kullanılmalıdır. Jelli kremler, göz çevresini sıkılaştırır ve rahatlatır. Dahası, daha güzel bir sonuç elde etmek istiyorsanız, göz jelinizi buzdolabında soğuttuktan sonra kullanmalısınız. Bu durum her zamankinden daha ferah bir his yaratır.

Tüm bunları uygulamanıza rağmen şiş gözlerle sabahları uyandıysanız şayet üzülmeyin. Diğer tavsiyelerimiz ise şunlardır:

* Yuvarlak dilimler halinde çiğ patatesi kesmelisiniz. Sonra gözlerinizin üzerine birer adet yerleştirip 10 ile 20 dakika tutun.

* Şiş gözlerle uyanmaktan ne yaparsanız yapın kurtulamıyorsanız, kardiyovasküler egzersizler yapmalısınız. Koşu, yürüyüş, aerobik ve bisiklete binmek bunların başlıcalarıdır. Bu hareketlerin yapılması vücutta ödeme yol açan toksin ve tuzun atılmasını sağlar. Tüm vücudunuzdaki şişliklerin giderilmesi yanında göz altlarınızdakilerinde tedavisinde yardımcı olur.

* Şişliklerinizin inmesi için fazla zamanınız yoksa ise, bir parça buzu göz çevrenizde yavaşça gezdirin.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz