Güzel Bir Bronzluk İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel Bir Bronzluk İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıcakların kavurduğu şu günlerde, tatil bölgeleri tatilcilerle dolup taşıyor. Bu da bol bol bronzlaşma kapısının aralandığı anlamına geliyor. Ancak bronzlaşırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler, hem cilt sağlığınız hem de güzel bir bronzluk için çok önemli!

Bronzlaşmak İsterken Cildinize Zarar Vermeyin!

Güzel bir bronzluk elde edildiği zaman, fiziken daha ince bir görünüme kavuşulur. Ayrıca cildin kazandığı hoş renkten dolayı, bronzlaşmayı birçok insan ister. Daha taze ve canlı bir görünüme kavuşmak için, güneşin zararlı ışınları görmezden gelinebilir. Ancak bu zararı en aza indirmenin yollarını bilmek, cilt sağlığı için önem taşır. Hem cildin sağlığını korumak hem de güzel bir bronzluk elde edebilmek için, en önemli faktör peeling uygulamasıdır. Cildin güneşi daha iyi emebilmesi için, güneşlenmeden önce cildi peeling yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırmak gerekir. Yüzünüz için de meyve özü içeren bir peeling kremi kullanmanız faydalı olacaktır.

Ayrıca  dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir diğeri, doğru güneş yağı  kullanmaktır. Eğer güzel bir bronzluk istiyor ve cilt sağlığınıza da önem veriyorsanız, SPF‘si 8-10 arasında olan bir güneş yağı tercih etmelisiniz. Güneş yağınızın içeriğinde aloe vera bulunmasına özen göstermelisiniz. Bu bitkinin yanıkları önleyici ve cildin nemini koruyucu özelliği bulunmaktadır. Güneşlenme işlemine başlarken, suyun ve kumun güneşi iyi yansıttığını unutmayın. Bu nedenle suya yakın bir yerde güneşlenmeyi tercih ederseniz, daha etkili bir bronzluk sağlarsınız. Ayrıca daha hızlı bronzlaşacağınızdan dolayı, güneş altında harcayacağınız vakit azalmış olur. Güneşlenme sonrası ise, vücudunuzu iyice yıkamanız gerekir. Yıkanırken kullanacağınız şampuanın içeriğinde nemlendirici bulunması önemlidir. Klasik ürünleri tercih ederseniz, cildiniz kuruyacak ve cilt renginizde solma meydana gelecektir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz