Hacimli Saçlara Sahip Olmak İçin Tavsiyeler

Hacimli Saçlara Sahip Olmak İçin Tavsiyeler

Hacimli saçlara her bayan sahip olmak ister. Bu saçlara sahip olmak çokta zor değildir. Birkaç husus da dikkat edilerek hacimli saçlara kavuşulabilir. Hacimli saçlara sahip olmak için yapılması gerekenlerolarak şunları söyleyebiliriz;

Öncelikle yağlı saçlar sönükleşir ve hacmini kaybeder. Düzenli olarak saçları yıkamak gerekir.  Temiz saçlar sağlıklı ve hacimli bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı her zaman aynı yöne taramak saçı söndürür ve düzleştirir. Bu yüzden saç tarama işleminizi sürekli farklı tarafa yaparak saçınıza hacim katabilirsiniz.

Saç kesimi de saçın hacimli olmasına etki eder. Çok seyrek saçı olan bayanlara kısa kesim saç modellerini kullanmasını öneriyoruz çünkü uzun saç süner ve hacimli görünmez.

Islak saç kurutulurken saç köklerine verilen ısı ile kökler kabarır ve hacimli bir görünüm elde edilir.

Saçlarınıza saç kremi sürdükten sonra şampuan uygulamak saçın sönmesini engelleyecektir.

Kuru şampuan saçın yağını ve nemini alır buda saçların daha hacimli görünmesine neden olur.

Saçlar dalgalı veya kıvırcık olarak şekillendirilirse buda hacimli görünmesine katkıda bulunacaktır.

Ayrıca saç tellerinin kuvvetlendirilmesi ile daha gür ve hacimli saçlar elde edilir. İnce telli saçlara vitamin ve maskelerle bakım yapılmalıdır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz