İlkbahara Yakışan Makyaj Trendleri

İlkbahara Yakışan Makyaj Trendleri

Doğanın uyanışıyla birlikte bizlerde tarzımızda değişiklik yapmak istiyoruz. Aslına bakarsanız ilkbahar makyajının temeli, natürel bir duruşu canlı renklerden oluşan küçük dokunuşlarla tamamlamak diyebiliriz.

Sezonun moda trendlerini de göz önünde bulundurarak bu bahara en yakışan makyaj stillerine gelin göz atalım!

Öncelikle pembe renk tonlarını deneyerek ten rengimize en uygun tonu yakalamalıyız. Renkleri seçtikten sonra, rujumuzu sürmeden önce dudaklarımızdaki pembeliği daha da kalıcı bir hale getirmek için bir baz uygulamak uygun olur. Rujumuzuda dudak fırçasıyla sürersek renk dağılımı daha eşit dağıtılacaktır. Makyajımızda bir renk cümbüşü yaratmamak için pembe ruj sürdüğümüzde de makyajımızın geri kalanını olabildiğince sade tutmaya mutlaka özen göstermemiz gereklidir.

Turuncu rujlar da bu sezon tüm albenisiyle karşımızda ama bu canlı renkler birçoğumuzun gözünü korkutuyor. Bu kez biraz cesur olup bu rujları deneyebilirsiniz. Ne de olsa, turuncu rujlar güzel bir kontrast yaratıldığında da tek başına bile bir makyaj stili sayılabilir.

Doğal bir etki yaratmak istediğinizde ise koyu renkli allıkları tercih etmemeniz gerekir. Şeftali tonlarında veya turuncuya yakın allıklardan en uygun olanını seçiyoruz. Elmacık kemiklerinin hemen altına da bu allığı uyguluyoruz. Böylelikle gözler çok daha belirgin görünecek ve soft bir makyaj olacaktır.


YORUMLAR


  1. Buse

    İlkbaharda bir tarz değişimi şarttı. Gerçekten işime yarayan bir paylaşım oldu. Teşekkürler Moda Smart 🙂

Bir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz