Karbonatın Güzelliğinize Faydaları

Karbonatın Güzelliğinize Faydaları

Kozmetik ürünlerinin vazgeçilmez maddelerinden birisinin karbonat olduğunu biliyor muydunuz? Suda çabuk çözülme özelliği ile bir çok şekilde kullanılabilen karbonat özellikle terleme sorununa çare olarak tüketilebilir. Ciltte oluşan kötü kokuları engelleyen bu doğal ürün aynı zamanda cildinizi yumuşatmak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için de kullanılabilir.

 

Karbonat Kullanımı

Karbonat bir miktar sirke ile karıştırılıp krem olarak kullanılabilir. Terleme yapan bölgelere masaj şeklinde uygulayacağınız bu karışımın etkisi uzun sürecektir. Cildinizi nemlendirmek için karbonatı suyla karıştırıp yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak isteyenler, ağzı koku yapanlar da karbonat ile dişlerini fırçalayıp gargara yapabilirler. Tuz ile karbonat karışımının ağız tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği ve bakterileri dezenfekte ettiği bilinmektedir.

Sağlık açısından bir çok derde deva olan karbonat, mide sorunu yaşayanlara adeta hızır gibi yetişmektedir. Yemek sonrasında oluşan mide ağrıları, sindirim zorluğu, gaz sıkıntıları yaşayanlar bir miktar karbonatı suyu karıştırarak içerlerse rahatlayabilirler. Banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonra karbonat ile durularsanız kepek sorunundan da kurtulabilirsiniz. Bademciklerini sık sık şişiyor mu? Öyleyse karbonatlı su ile gargara yapmanız bakterileri öldürecektir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz