Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar

Vücut geliştirme ile ilgilenenler ve düzenli spor yapanlar çeşitli besin tozları kullanırlar.

Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar

Vücut geliştirme ile ilgilenenler ve düzenli spor yapanlar çeşitli besin tozları kullanırlar. Vücut direncini artıran ve enerji seviyesini yükselten karbonhidrat tozu da bu ürünler arasında yer alıyor. Karbonhidrat tozu spor sonrası kalori yakımını en az düzeyde tutar bu özelliği ile daha çok enerjiyi vücutta depolar. Kilo almak isteyenler özellikle karbonhidrat tozu kullanırlar protein tozunun aksine kilo aldıran bir özelliği olan bu toz kilo almak isteyenlerin yardımcısı oluyor. Tabi ki tek başına karbonhidrat tozu ile kilo almak mümkün değil, beslenme düzeninin değişmesi ve düzenli egzersizle birlikte alınan karbonhidrat tozu kilo almaya yardımcı olur. Kilo almak isteyenlerin yanı sıra vücut geliştirenlerin bu tozu kullanasının sebebi verdiği enerji ile egzersiz süresini uzatma özelliğidir.

Karbonhidrat Tozunun Avantajları

Karbonhidrat tozları besinlerden alınan karbonhidrata göre çok daha kısa sürede sindirilir ve etkisini gösterir.  Karbonhidrat tozu elektrolit kaybınının önüne geçer, kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. İnsülin dengesini korur. Enerji kaynağıdır.

Karbonhidrat tozu nasıl kullanılır

Egzersiz yapanlar için karbonhidrat tozu 3 e bölünerek bir kısmı egzersiz öncesi, bir kısmı egzersiz sırasında ve kalan kısmı da egzersiz sonrasında kullanılmalıdır. Böylece daha fazla etkisi görülecek olan karbonhidrat tozunu kilo almak için kullananlar beslenme düzenlerinde değişikliğe gitmelidir. Karbonhidrat tozları, protein tozları ve daha fazla takviye ürün için http://www.gnc.com.tr/sporcu-barlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz