Kaşlara Düzen Vermek ve Güzelleştirmek İçin Neler Yapılmalı?

Kaşlara Düzen Vermek ve Güzelleştirmek İçin Neler Yapılmalı?

Kadınların doğal makyajlarından biri kaşlarıdır. Doğru görünüme sahip kaşlar, gerçek makyajın da ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu yüzden kaşların düzenli olması çok önemlidir. Peki kaşlara düzen vermek ve güzelleştirmek için neler yapılmalı? Sorunun cevabı yazımızın devamında yer alıyor;

Kaşlar Profesyonel Ellere Emanet Edilmeli

Kaşlarınızı aldırmak ya da toplatmak istediğinizde, mutlaka profesyonel birinin ellerine emanet edin. Çünkü kaş alımında yapılacak en ufak hata, kaşların doğal görünümünü bozabilir ve genel görünümünüze kötü etki edebilir.

Doğru Ürünler Seçmeye Gayret Edin

Kaşlara yönelik makyaj uygulamalarında kalem, jel, maskara ve mum gibi birçok şekillendirici kullanılıyor. Ancak kaşınızın yapısına göre ürünler seçmeniz önemli. Doldun ve kalın kaşlara sahipseniz, aldığınız ürünlerin daha az pigmentli olmasına özen gösterin. Ayrıca sabit kaşlara sahip olmak istiyorsanız, mutlaka suya dayanıklı ürünler seçmelisiniz.

Kaş Renginizi Belirleyin

Kaşlarınızın rengini belirlediğinizde, alacağınız ürünlerin o renge uyumlu olmasını sağlarsınız. Kaş renginize uyan tonlarda ürünler tercih ederseniz, doğal görüntünün bozulmasına engel olursunuz.

İdeal Kaş Şeklini Bulun

Kişinin yüzüne yakışacak en ideal kaş şekli, doğalında var olan şeklidir. Bu nedenle doğduğunuzdan beri olan kaş şeklini, mümkün olduğunca az değiştirmeye özen gösterin. Kaşlara keskin açılar vermek ya da iki kaşın arasını fazlasıyla açmak, düşündüğünüzden kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Bu nedenle profesyonel ellerden şaşmamak gerekiyor.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz