Kırışıklık İçin Maske Tarifleri

Kırışıklık İçin Maske Tarifleri

Bayanların özellikle ciltlerinde en çok dert yandıkları konuların başında gelir kırışıklıklar. Bayanlar bu konuda çözüm bulmak için özellikle pek çok yolu denerler, kimisi çözümü estetik müdahale yaptırmakta bulur, kimisi düzenli bakım yaparak kırışıklık görünümünü azaltmak ister, kimisi de evde doğal maskeler yaparak kırışıklıklar için antioksidan etkili çözüm yolları bulur. Biz sizler için bu yazımız da evde kolayca uygulayabileceğiniz, basit ama etkili maske tarifleri vereceğiz. İlk maskemiz;

Kırışıklık İçin Elma Maskesi Tarifi

  • – 1 adet elma
  • – 1 yemek kaşığı süt kaymağı

Öncelikle elmaları rendeleyin ve kaymağı küçük bir cezve içinde 1 yemek kaşığı su ile birlikte kaynatın. Ardından elmaları da ekleyerek bir süre kaynatın. Karışım soğuyunca yüzünüze uygulayın ve 30 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa yapabilirsiniz. Süt kaymağı cilt için çok faydalıdır, onarıcı etkisi vardır. Elmanın da cilt üzerinde antioksidan etkisi vardır. Bu kırışıklık maskesi ile düzenli kullanım sonunda kırışıklıkların görünümünü büyük ölçüde azaltmış olursunuz.

Kırışıklık Giderici Turp Maskesi

  • – 1 yumurtanın akı
  • – 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • – Yarım rendelenmiş turp
  • – 2 çorba kaşığı süt
  • – 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Turpu 1 bardak su içinde iyice kaynatın. Ardından süzün ve soğuduktan sonra diğer malzemelerle karıştırın. Bu karşımı yüzünüze sürün ve 30 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 defa yapabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz