Kış Aylarında Göz Sağlığınızı Korumak İçin Kurallar

Kış Aylarında Göz Sağlığınızı Korumak İçin Kurallar

Vücut Direncinizi Koruyun

Soğuk havalarda iyice düşen vücut direnci virüslerin organizmalara yerleşmesini oldukça kolaylaştırıyor. Kış aylarında halk ağzında göz nezlesi olarak bilinen konjonktivit, gözlerde kızarma, sulanma, ışıktan etkilenme gibi şikayetler ile ortaya çıkarak salgına dahi dönüşebiliyor. Dolayısıyla kışın hem beden, hem de göz sağlığı açısından vücut direncini korumak oldukça önemli olabiliyor.

Ellerinizi Yıkayın

Viral enfeksiyonlar göze direkt etki ederek görme sorunları riskini artırabiliyor. Gözlerde enfeksiyonlardan dolayı doğan sorunları önlemek için öncelikle hijyene dikkat etmek gerekiyor. Gözleri sık sık kaşımamak, tokalaşmaktan kaçınmak ve en elleri sık sık yıkamak enfeksiyondan korunmaya çok yardımcı oluyor.

Sürekli Yanan Kalorifere ve Klimalara Dikkat

Kış mevsiminde sürekli yanan kaloriferler, çalışan klimalar ve havalandırılmayan ofisler göz sağlığını en fazla etkileyen faktörlerin başında geliyor. Özellikle yoğun şekilde kullanılan bilgisayarlar göz kuruluğu problemlerini arttırıyor. Göz sağlığını en iyi şekilde korumak için ortamın havalandırılması, nemlendirilmesi ve doktor kontrolünde suni gözyaşı damlalarının kullanılması bazı önlemler arasında yerini alıyor.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz