Koltuk Altı Kararmasına Karşı Maskeler

Koltuk Altı Kararmasına Karşı Maskeler

Yaz aylarında giyilen kıyafetlerin birçoğu bizim için moral bozucu olabilmektedir. Öyle ki koltuk altı kararması çoğumuzun karşılaştığı bir sorundur. Bu yazımızda sizlere evlerinizde hazırlayabileceğiniz bazı maske tarifleri paylaşacağız.

Sirke
Sirke ve pirinç ununu bir kapta karıştırarak elde edilen maske koltukaltına sürülür. Bu karışım cilt rengini açmakla beraber aynı zamanda kokuya neden olan bakterileri de öldürür.

Portakal Kabuğu
İlk önce portakal kabukları güneşte kurutulur. Kurutulan portakal kabukları rendelenir ve gül suyuyla bir kapta karıştırılarak bir maske elde edilir. Koltuk altına sürülen bu maske kuruduktan sonra su ile durulanır. Bu maske ölü hücrelerin dökülmesine ve cilt renginin açılmasına yardımcı olmaktadır.

Limon
Limon birçok cilt problemine yardımcı olmaktadır. Limonu hiçbir işlemden geçirmeden sadece ortadan ikiye bölün ve koltuk altınıza sürün. Bu sayede cildiniz temizlenir ve aydınlanır. Limon vücutta kuruluğa sebep olduğundan mutlaka bu işlemden sonra nemlendirir kullanın.

Sandal Ağacı
Gül suyu ile birlikte sandal ağacı tozu bir kapta karıştırılır. Gül suyu vücutta yumuşaklık, sandal ağacı tozu ise rengin açılmasını sağlar. Maskeyi 15 dk. uyguladıktan sonra suyla iyice durulayın.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz