Kuru Fırça İle Selülitten Kurtulun!

Kuru Fırça İle Selülitten Kurtulun!

Selülit kabusundan kurtulmak için, özellikle Avrupa’da yaygın hale gelen bir uygulama görenleri şaşırtıyor. Kuru bir fırçayla vücut fırçalayarak selülitlerinizden kurtulabileceğinize inanıyor musunuz? Peeling görevi gören ve ölü deri hücrelerinin temizlenmesini sağlayan bu uygulama, lenf sistemini uyarıyor ve kan dolaşımının da hızlanmasını sağlıyor. Üstelik uygulamak oldukça kolay.

 

Selülitlerin oluşumu kadar artış göstermesi de bir sorun halini almaktadır. Oluşan selülitlerin can sıkıcı hale gelmesinin sebepleri, kan dolaşımının yavaş olması ve lenf dolaşımının yetersiz kalmasıdır. İşte bu noktada vücut fırçalama işlemini devreye sokabilirsiniz. Böylelikle dolaşım sisteminizi uyarabilir, lenf ve kan akışını düzene sokabilirsiniz. Bu durumda selülit sorununun azalmasına ve oluşabilecek artışın önüne geçmenize yardımcı olur.

Kuru Fırça İle Vücut Nasıl Fırçalanır?

Bunun için doğal kıllara sahip olan, yumuşak dokulu ve uzun saplı bir vücut fırçasına ihtiyacınız var. Bu fırçayı kesinlikle ıslatmadan sırtınızı fırçalamaya başlayın. Eğer yardım edebilecek biri varsa, bu işlemi onun ellerine bırakabilirsiniz. Kendi başınıza bu işlemi yapıyorsanız, sırtınızda kolunuzun yettiği bölgelere kadar fırçalama işlemini devam ettirin. Ardından bacaklarınızı, kol ve karın bölgenizi, son olarak kalçalarınızı aynı yöntemle fırçalayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra, sıra lenf sistemini uyarmaya geliyor. Bunun için yapmanız gereken omuzlarınızı ve sırtınızı aşağıya doğru fırçalamak. Sıra bacaklarınıza ve kollarınıza geldiğinde, aynı işlemi yukarı doğru yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri yapmanız hem çok az vaktinizi alacak hem de etkili sonuçlar doğuracaktır. İşlemler sona erdikten sonra, rahatlıkla duşa girebilirsiniz.

Fırçalama İşleminde Püf Noktaları

İşlemin etkili olması içi kaktüsten ya da japon palmiyesinin doğal liflerinden üretilen vücut fırçalarını tercih edin. Vücudunuzda varis sorunu bulunuyorsa, bu bölgeleri kesinlikle fırçalamayın. Bu durum sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olabilir. Fırçalama işlemini düzenli olarak 1 ay boyunca devam ettirdiğinizde, selülit sorununuzla ilgili farkı görebilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz