Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Günümüzde kadın erkek herkes yüzde çıkan siyah noktalardan, sivilcelerden ve yara izlerinden muzdaripler. Limon ise cilde oldukça faydalı bir nimettir. Limonun içinde bulunan c vitamini yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca anti bakteriyel özelliğinden dolayı da sivilcelerin iyileşmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca limon yüzdeki gözenekleri açarak siyah nokta oluşmasını da azaltmaktadır.

Eğer limonla bir maske hazırlamak isterseniz;

2 kaşık limon suyu
2 çay kaşığı yoğurt
2 çay kaşığı bal
1 yumurta akı

Tüm malzemeleri sırası ile karıştırıp bir maske yapabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüze 15 dk. süreyle uygulayabilirsiniz.

Ayrıca limonda bulunan sitrik asit ciltte bulunan lekeler için oldukça etkilidir. Aynı zamanda limonun yağ dengeleme özelliği bulunduğundan dolayı aşırı yağlı ciltlerde de uygulanabilir.

Limonun nadir olarak bilinen özelliği ise kepek giderici olmasıdır. 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 çay kaşığı bal ile kepek giderici bir karışım elde edilebilir.

Limon vücut için faydalı olmasına karşın kullanımına dikkat edilmelidir. Çünkü yağ tutma özelliği bulunduğundan dolayı ciltte kuruluğa sebep olabilmektedir. Bu yüzden limonun cilde direk uygulanması yerine yoğurtla karışım yapılarak kullanılması daha uygun olacaktır. Aksi takdirde ciltte kızarma ve pullanma görülebilmektedir.

Sivilce ve güneş lekelerine uygulandığı zaman sabırlı olunmalı uygulama düzenli olarak 5 haftaya kadar sürdürülmelidir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz