Menopoz Döneminde Cilt Kuruluğunu Gideren Maske

Menopoz Döneminde Cilt Kuruluğunu Gideren Maske

Menopoz dönemi kadınlar için en hassas ve zorlu geçen dönemlerden biridir. Bu dönemde kadınlar daha streslidir. Vücutta oluşan ve atımı yapılamayan kan strese neden olduğu gibi, cildin yenilenmesini de yavaşlatmaktadır. Tam da bu durumda akla gelen ilk şey, menopoz döneminde görülen cilt kuruluğu problemidir. Ancak bu sorunu kafaya takmak yerine, mutfağınıza geçmeniz ve tamamen doğal birkaç malzeme yardımıyla hazırlayacağınız mucizevi maskeyi uygulamanız yeterli olacaktır. İşte menopoz döneminde oluşan cilt kuruluğunu önlemek için doğal maske tarifi;

Menopozda Cilt Kuruluğunu Gideren Maske Tarifi

Malzemeler 
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı süt
1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı

Hazırlanışı: Süt, bal ve evinizde bulunan zeytinyağı ya da badem yağını, ölçülerde belirtildiği miktarda olacak şekilde bir kaba alın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. En kısa sürede cildinizde oluşan değişimi farkedeceksiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz