Mükemmel Cildin Sırrı Karbonat

Mükemmel Cildin Sırrı Karbonat

En ucuz ürünlerden biri olan karbonat, bunun aksine en pahalıya mal olacak cilt sorunlarının çözümünde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan partiküller sayesinde iyi bir peeling malzemesi olan karbonat, cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Ayrıca bu işlemi yaparken, cildinizde asla tahriş izi bırakmaz. Gelin birlikte evde hazırlayıp deneyebileceğiniz, içinde karbonat bulunan bazı yöntemlere göz atalım;

 

Su ve Karbonat

Yüzünüzde oluşan ölü hücreler ve fazla kir, yağ dokusu akneye sebep olur. Bunun önüne geçmek için yapacağınız tek şey, biraz karbonatı eşit miktarda ılık suyla karıştırıp macun hazırlamak. Bu macunu yüzünüze uygulayarak, dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından 15 dakika boyunca bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu sayede yüzünüz hem ölü hücrelerden arınacak hem de tıkalı gözenekleriniz açılacaktır.

Öğütülmüş Yulaf ve Karbonat

Güçlü bir yüz temizleyiciye ihtiyaç duyuyorsanız, hem etkili hem de ucuz bir kombinasyon işinizi görecektir. Bunun için öğütülmüş bir miktar yulafı, eşit miktarda suyla ve karbonatla karıştırın. Hazırladığınız karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Karışımın göz altlarınıza uygulandığından emin olun. Bu işlemi yaparken gözlerinizle temasından kaçının. Ardından 10 dakika kadar bekleyip, karışımı cildinizden ılık suyla çıkarın. Bu maske sayesinde göz altı torbalarınızdan kurtulacak ve cildinizin ölü hücrelerden arındığını göreceksiniz.

Limon ve Karbonat

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak ve yaşınız nedeniyle oluşan lekeleri azaltmak istiyorsanız, limon ve karbonat karışımı sizin için ideal. Karışımı hazırlamak için bir kabın içine 2’şer yemek kaşığı esmer şeker ve karbonat ekleyin. Kabın 4/1’ini limon suyuyla doldurun. Malzemeleri iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi yıkadığınız, ıslak cildinize


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz