Nikon Batarya

Fotoğraf makinelerinin alınması, kutuyu açılması ve makinenin çalıştırılmaya başlanması için ilk olarak pilin makineye takılması gerekir.

Nikon Batarya

Fotoğraf makinelerinin alınması, kutuyu açılması ve makinenin çalıştırılmaya başlanması için ilk olarak pilin makineye takılması gerekir. Kutulardan çıkan Lion (Lithium-Ion) piller makineleri çalıştıracak derecede güce sahip olarak gelmektedir. Yani Nikon bataryayı hemen takarak makineyi çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Makineyle birlikte getirilen şarj etme ünitesini tercih etmeniz her daim tavsiye edilen bir durumdur. Yan sanayi şarj ünitelerinin ne yazık ki bataryanıza zarar vereceği söylenebilir.

Şarjı tamamen bittiğinde pilin dolma süresi ortalama bir şekilde 1 saat 30 dakika ya da 2 saat kadardır. Bataryalar şu şekilde takılmaktadır; koruyucu kapağı çıkarmalısınız, pili şarj cihazına takmalı ve daha sonrasında güç kablosunu şarj cihazınıza takmalısınız. Sonuçta da kablonun uç kısmını prize takmalısınız. Nikon bataryalarda durum şu şekildedir aslında; pili bağladığınız zaman şarj işlemi başlamaktadır. Şarj lambası devamlı yanıp sönmeye başlayacaktır ve tamamıyla şarj olduğunda da kesintisiz yanar halde kalmaktadır.

Pilin takılma aşamaları da şu şekildedir; pilin yuvası kapağını klipsi çözüp açmalısınız. Pili kontak bölgelerin eşlenecek şekilde yerleştirmelisiniz. Daha sonradan da pilin yuvasını kapatmalısınız. http://www.bizdeuygun.com/nikon-batarya web sayfası dahilinde de batarya alternatiflerini görebilir ve inceleyebilirsiniz. Hatta ürün tercihi dahi yapabilirsiniz. Pilleri kullanmadan 1 gün önce ya da aynı gün içerisinde şarj etmelisiniz. Pilin şarj olmasından sonra pilleri çıkarmalı ve kablosunu da prizden çıkarmalısınız. Bu detayları göz önünde bulundurarak seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz