Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Pek çok insan hayatında ödem ve şişkinlik gibi sorunlarla karşılaşabilir.Sabahları uyanınca yüzde, elde ve ayaklarda şişmeler oluyorsa vücudunuzda ödem oluşmuş demektir. Vücutta ödem oluşmasına da çok tuzlu yemekler, aşırı tatlı tüketimi, az su tüketimi, uzun süre ayakta durmak,uyku düzensizliği gibi faktörler sebep olur.

Ödem Atmanın Yolları

– Herhangi bir kronik sağlık sorununuz yoksa gün içinde ödem atımını hızlandıran biberiye, kiraz sapı, ıhlamur ve funda yaprağı gibi bitkilerin çaylarından tüketebilirsiniz.

– Yeşil yapraklı sebzeler de vücuttan fazla suyu atmayı sağlar.

– Posa içeriği yüksek olan gıdalar bağırsakları çalıştırdığı için hızlıca ödemin atılmasına katkı sağlar. Doğal yoğurt veya kefiri tüketmenizde de fayda vardır.

– 1 demet maydanoz, 2 tane salatalık ve 1 orta boy havuç suyunu karıştırarak için. Dilerseniz de rendelenmiş taze zencefil de ekleyebilirsiniz.

– Günde 2 ara öğün tüketmenin ödem atmada rolü büyüktür.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz