Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Pek çok insan hayatında ödem ve şişkinlik gibi sorunlarla karşılaşabilir.Sabahları uyanınca yüzde, elde ve ayaklarda şişmeler oluyorsa vücudunuzda ödem oluşmuş demektir.

Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Pek çok insan hayatında ödem ve şişkinlik gibi sorunlarla karşılaşabilir.Sabahları uyanınca yüzde, elde ve ayaklarda şişmeler oluyorsa vücudunuzda ödem oluşmuş demektir. Vücutta ödem oluşmasına da çok tuzlu yemekler, aşırı tatlı tüketimi, az su tüketimi, uzun süre ayakta durmak,uyku düzensizliği gibi faktörler sebep olur.

Ödem Atmanın Yolları

– Herhangi bir kronik sağlık sorununuz yoksa gün içinde ödem atımını hızlandıran biberiye, kiraz sapı, ıhlamur ve funda yaprağı gibi bitkilerin çaylarından tüketebilirsiniz.

– Yeşil yapraklı sebzeler de vücuttan fazla suyu atmayı sağlar.

– Posa içeriği yüksek olan gıdalar bağırsakları çalıştırdığı için hızlıca ödemin atılmasına katkı sağlar. Doğal yoğurt veya kefiri tüketmenizde de fayda vardır.

– 1 demet maydanoz, 2 tane salatalık ve 1 orta boy havuç suyunu karıştırarak için. Dilerseniz de rendelenmiş taze zencefil de ekleyebilirsiniz.

– Günde 2 ara öğün tüketmenin ödem atmada rolü büyüktür.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz