Oturma Odasında Renk Uyumu

Oturma odanızın dekorasyonu için renk uyumunun yeri oldukça ayrıdır.En önemli ayrıntılardan olan renkler,odanızın atmosferini belirleyecektir. Odanının büyüklüğü ve ışık alış açısı belirleyici etkenlerdir.

Oturma Odasında Renk Uyumu

Oturma odanızın dekorasyonu için renk uyumunun yeri oldukça ayrıdır.En önemli ayrıntılardan olan renkler,odanızın atmosferini belirleyecektir.

Odanının büyüklüğü ve ışık alış açısı belirleyici etkenlerdir. Renk seçiminde hem zevkinize hem mekana uygun bir tercihte bulunmak önemlidir. Açık renkler mekanı daha geniş gösterirken parlak tonlar enerji ve canlılık katmaktadır. Eğer renkli ve parlak aksesuarlar kullanacaksanız fildişi, krem, bej, beyaz, kahverengi ve siyah gibi nötr renkleri kullanarak kombin yapmalısınız. Uyumlu bir görüntü sağlarken bir zemin yaratmakta oldukça kolay olacaktır.

Renkli mobilyalar tercih ettiğinizde mutlaka duvar renkleri ve aksesuarlar bütünleşmelidir. Sarı bir duvar boyası için pembe koltuklar olabilir. Mor aksesuarlar kullanılabilir.Ancak aşırı şekilde bu renkleri karıştırmamak gerekir.

Kir göstermeyen gri renk,oturma odanız için uygun olabilir.Lacivert,sarı veya kırmızı gibi renkler grinin yanında uyumlu bir hava yakalamaktadır.Koyu renk mobilyalarla da gri renkte bir duvar mekanı aydınlık gösterecektir.

Morları beyaz veya kremle,turkuazları beyaz veya kahverengiyle, bejleri çikolata veya maviyle kombinleyerek vurgu ve tonlamalar yaratabilirsiniz .Renk uyumunun püf noktası ise göze hoş gelen bir dizayndan geçer. Renklerin uyumu konusunda paylaşılan ipuçlarının ışığında sizde şık ve rahat olacak bir oturma odası tasarlayabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz