Pratik ve Kolay Ayak Bakımı

Pratik ve Kolay Ayak Bakımı

Bütün gün bizi taşıyan ve ayakkabıların içinde sıkılan ayaklarımıza bakım yaparak kendimizi şımartabiliriz. Her yerde ve her zaman kolaylıkla uygulayabileceğiniz ayak bakımı ile temiz, ölü derilerinden arınmış ve aydınlık ayaklara kavuşabiliriz. Öncelikle malzemelerimizi sayalım; ayaklarınızın sığabileceği bir kap, sıcak su, limon veya sirke, kaya tuzu, ayak kremi ve törpü ayak bakımımızın bürük bir kısmını halledecektir. Her evde bulunan ve kolaylıkla alınabilecek bu malzemeleri nasıl kullanacağımıza bir bakalım.

Kaba döktüğümüz sıcak suya ayaklarımızı sokarak 1-2 dakika bekliyoruz daha sonra yumuşayan ayaklarımızın temizlenmesi, güzel kokması ve aydınlık olması için limon suyu veya sirkeyi kabımıza döküyoruz ayaklarımızı yavaş yavaş ovalıyoruz. Kaya tuzu ayaklarımızın nem dengesini sağlar, bu herhangi bir tuzda olabilir. Kaya tuzu ile ayaklarımızı ovalıyoruz. Daha sonra yumuşayan ayak derimizi törpü yardımı ile temizliyoruz. Ayaklarımızı kuruttuktan sonra ayak kremini sürerek nemli ve yumuşak olmasını sağlıyoruz.

Ayaklara kremin daha etkili bir şekilde nüfus etmesi için birkaç saat veya bütün gün çorap giymenizi tavsiye ediyorum.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz